PON - PET: 6:45 - 16:00

JEDILNIK

Od 23. 5. 2022 do 27. 5. 2022

ZAJTRK DOP. MALICA KOSILO POP. MALICA
PONEDELJEK Eko riž na eko mleku (M) Eko jabolko Bučkina juha, eko testenine (GP), omaka z eko paradižnikom in baziliko, zeljna solata    Kivi, makovka (GP,M,J,O)
TOREK Domači eko rženi  kruh (GR), domači čičerikin namaz, rezina paprike, sadni čaj  Ananas  Cvetačna juha, pečeni piščančji trakci z zelenjavo, eko riž, eko rdeča pesa Eko skuta z brusnicami in gozdnimi sadeži (M)
SREDA Domači eko črni kruh (GP), domači čokoladni namaz (M),  eko mleko (M) Zelenjavni krožnik Špinačna juha z rdečo lečo, pečen ribji file v koruzni srajčki (R), pire krompir (M), zelena solata Hruška, Grisini (GP,J,M)
ČETRTEK Koruzni kosmiči (GP,O), eko jogurt (M)  Melona Minjonska juha (GP,J), puran v vrtnarski omaki,  eko kus kus (GP), zelena solata   Eko jabolko, domači eko ajdov kruh z orehi (GP,O)
PETEK Domači eko črni kruh (GP), domači tunin namaz s korenčkom in papriko (R), lipov čaj Pomaranča Krompirjev golaž, domači eko črni kruh (GP), jabolčni zavitek (GP,M,J) Banana

Oznake:    -  živilo iz ekološke pridelave .

- živilo lokalne pridelave

Pridržujemo si pravico do spremembe jedilnika.

CERTIFIKAT: BV-SVN-EKO-366

VeganFresh, Veganska restavracija, Gorenjska cesta 13, 1215 Medvode, Tel.: (01) 361 82 55 E-pošta: vrtci@veganfresh.si

• OPOMBA: Jedi,  ki vsebujejo alergene so zapisane s poudarjeno pisavo in označene s kratico, ki predstavlja vrsto alergena. Otrokom, ki nimajo prehranske preobčutljivosti, alergeni v živilih ne povzročajo nikakršnih težav, otrokom s prehransko preobčutljivostjo pripravljamo dietne obroke, v skladu z navodili pediatra. (Uredba EU št. 1169/2011 in Uredba o izvajanju 1169/2011 (Ur. list RS, št. 6/2014).
  • Navedba alergenov v skladu s prilogo II z Uredbo1169/2011: gluten – G (pšenica GP, rž GR, ječmen GJ, oves GO, pira GPi, kamut GK, mleko – M, jajca – J, ribe – R, arašidi – A, soja – S, oreščki (lešniki-L, ,orehi–O, mandeljni–Ma), gorčično seme – GS, sezamovo seme- SS, volčji bob – VB, zelena- Z, žveplov dioksid in sulfiti – ŽD, SU.
  • Obroki lahko vsebujejo vse alergene v sledovih.