PON - PET: 6:45 - 16:00

KOSILO

POP. MALICA

PONEDELJEK

Eko pirin zdrob na eko mleku, (M,G), janežev čaj

Breskev

Juha z brokolijem(G), krompirjevi svaljki (G,J), smetanova omaka s pehtranom, (M), zelena solata

Domači eko ajdov kruh z orehi (G,O), kivi

PRAZNIK

SREDA

Trdo kuhana jajca(J), bela kava na eko mleku(G,M), domači eko črni kruh s semeni(G,SS)

Nektarina

Enolončnica z gomoljno zelenjavo in eko piro (G),domači eko črni kruh (G),domači marmorni kolač iz eko moke (G,J)

Eko skuta z brusnicami in gozdnimi sadeži (M)

ČETRTEK

Domača piščančja pašteta,

sveža rdeča paprika, domači eko črni kruh(G),metin čaj

Marelica

Koruzna juha(G), ribji polpeti  (R,G), pretlačen krompir, grahova omaka

Banana

PETEK

Domači eko ajdov kruh(G),domači namaz iz eko cvetače,čičerike in bučk, eko mleko(M)

Hruška

Minjonska juha (G,J), bolonjska omaka z eko junetino, eko testenine (G),zelena solata z radičem

Jabolko

• OPOMBA: Jedi,  ki vsebujejo alergene so zapisane s poudarjeno pisavo in označene s kratico, ki predstavlja vrsto alergena. Otrokom, ki nimajo prehranske preobčutljivosti, alergeni v živilih ne povzročajo nikakršnih težav, otrokom s prehransko preobčutljivostjo pripravljamo dietne obroke, v skladu z navodili pediatra. (Uredba EU št. 1169/2011 in Uredba o izvajanju 1169/2011 (Ur. list RS, št. 6/2014).
  • Navedba alergenov v skladu s prilogo II z Uredbo1169/2011: gluten – G, mleko – M, jajca – J, ribe – R, arašidi – A, soja – S, oreščki (lešniki-L,orehi–O, mandeljni–Ma) gorčično seme – GS, sezamovo seme- SS, volčji bob – VB, zelena- Z, žveplov dioksid in sulfiti – ŽD, SU.
  • Obroki lahko vsebujejo vse alergene v sledovih.