PON - PET: 6:45 - 16:00

KOSILO

POP. MALICA

PONEDELJEK

Eko pšenični zdrob na eko mleku (GP,M)

Eko jabolko

Bistra zelenjavna juha,  piščančji zrezki v naravni omaki, pražen krompir,  zelena solata

Mlečni kifeljček (M,GP)

Domači eko črni kruh (GP), rezina piščančjih prsi, planinski čaj

Hruška

Porova juha, eko testenine (GP), paradižnikova omaka z eko paradižnikom, zelena solata

Banana

Kakav na eko mleku (M), rogljiček (GP)

Pomaranča

Bučkina juha, golaž z eko junetino, eko polenta, zeljna solata s korenjem

Eko riževa ploščica, eko jabolko

ČETRTEK

Domači eko črni kruh (GP),domači skutin namaz z zelišči (M), lipov čaj

Banana

Krompirjev enolončnica, čokoladni biskvit z malinami (GP,J,M)

Sirova štručka (GP,M,J)

Domači eko pirin kruh (GPi), domači sadni namaz, zeliščni čaj

Mandarina

Korenčkova juha, dušena zelenjava (paprika, paradižnik, bučke, čebula), dušen riž, rdeča pesa

Banana

Oznake:    -  živilo iz ekološke pridelave

- živilo lokalne pridelave

Pridržujemo si pravico do spremembe jedilnika.

CERTIFIKAT: BV-SVN-EKO-366

VeganFresh, Veganska restavracija, Gorenjska cesta 13, 1215 Medvode, Tel.: (01) 361 82 55 E-pošta: vrtci@veganfresh.si

• OPOMBA: Jedi,  ki vsebujejo alergene so zapisane s poudarjeno pisavo in označene s kratico, ki predstavlja vrsto alergena. Otrokom, ki nimajo prehranske preobčutljivosti, alergeni v živilih ne povzročajo nikakršnih težav, otrokom s prehransko preobčutljivostjo pripravljamo dietne obroke, v skladu z navodili pediatra. (Uredba EU št. 1169/2011 in Uredba o izvajanju 1169/2011 (Ur. list RS, št. 6/2014).
  • Navedba alergenov v skladu s prilogo II z Uredbo1169/2011: gluten – G (pšenica GP, rž GR, ječmen GJ, oves GO, pira GPi, kamut GK, mleko – M, jajca – J, ribe – R, arašidi – A, soja – S, oreščki (lešniki-L, ,orehi–O, mandeljni–Ma), gorčično seme – GS, sezamovo seme- SS, volčji bob – VB, zelena- Z, žveplov dioksid in sulfiti – ŽD, SU.
  • Obroki lahko vsebujejo vse alergene v sledovih.